Hokejbal Kladno

Okresního Svazu Hokejbalu Kladno, z.s.

Beer Stars přečkají pauzu na první pozici

  • Ondřej Zmeškal
  • 14. 10. 2020

Kladenskou Oblastní ligu čeká minimálně dvoutýdenní pauza. Poslední hrací víkend přinesl první zaváhání Sun Devils. Toho využili samozřejmě Beer Stars a dostali se na první příčku, na které tedy minimálně dva týdny i zůstanou.

Beer Stars sehráli jeden zápas už ve čtvrtek. Jednalo se o dohrávku s Notorem. Dal se očekávat vyrovnaný zápas mezi dvěma favority na celkové prvenství v soutěži. Tomu se tak ale nestalo. Notorům hrubě nevyšel vstup do zápasu a v sedmé minutě zápasu prohrávali již 0:4. Beer Stars na hřišti jasně dominovali a během první třetiny v podstatě rozhodli o osudu utkání. V druhé polovině zápasu se dostal trochu do hry i Notor. Vyústilo to však jen v korekci konečného výsledku, který nakonec zněl 8:4 pro Beer Stars. 

O trochu více se Beeři nadřeli paradoxně proti slabšímu Moribundusu. Ten v zápase dokonce i chvíli vedl. Favorit rozhodoval až ve druhé polovině utkání, kdy zaznamenal hattrick Daniel Nosek. Moribundus nakonec podlehl lídrovi 6:9.

Poprvé v sezóně zaváhali Sun Devils. Vylámali si zuby na zkušených Falconech. Ti šli do vedení již v 9. minutě zásluhou Majera. Sun Devils v podstatě celý zápas bušili na nedobytnou obranu Falconů, ale nedokázáli se vůbec prosadit. Výborný výkon podal v bráně Michal Danda, který lapil všech 23 střeleckých pokusů Sun Devils. Falconi přidali na konci zápasu ještě dva přesné zásahy a zvítězili 3:0. Na svého soupeře se tak bodově dotáhli i v tabulce. 

První body do tabulky si připsala Delta, která si vyšlápla na Narko. Delta se dostala v polovině zápasu již do vedení 4:1. Narko se ale dokázalo do zápasu vrátit dvěma zásahy ještě do konce druhé třetiny. Hrdinou Delty se stal Tomáš Richtr. Ten ve 39. minutě zaznamenal již svojí čtvrtou branku v zápase a zvyšoval tak na 5:3. Narko sice ještě snížilo na rozdíl jediné branky, ale na víc se už nezmohlo.

Dramatický závěr měl zápas mezi Spartou a Černíkovicemi. Na konci čtyřicáté minuty svítilo na světelné tabuli skóre 2:3 pro Vrány, když na trestnou lavici putoval sparťanský Houska. Spartě se však v oslabení podařilo vyrovnat brankou Javůrka. O necelou minutu později ovšem Vrány přesilovou hru zužitkovaly. Konkrétně to byl Ondřej Bílek, který vrátil svému týmu vedení. Do prázdné brány ještě pojistil výhru Vrán Kučaba a Černíkovice si připsaly už druhé vítězství.


Výsledky:

Beer Stars - Notor 8:4

Notor - Nové Strašecí B 7:2

Narko - Delta 4:5

Falcon - Sun Devils 3:0

Kelti B - Cvrčovice 4:1

Moribundus - Beer Stars 6:9

Sparta - Vrány Černíkovice 3:5