Okresního Svazu Hokejbalu Kladno, z.s.

Beer Stars přezimují na první příčce

• Ondřej Zmeškal
  • 19. 12. 2019

Poslední kolo podzimní části je již za námi. Na prvním místě tabulky přezimují zatím téměř suverénní Beer Stars. Z šestnácti zápasů zaváhali pouze v jediném.

Na závěr celého podzimu je čekal nováček z Černíkovic. Vrány držely s favoritem krok až do závěru první třetiny. Na začátku druhé navíc Beeři vstřelili dva rychlé góly a odskočili svému soupeři. Vrány stihly ještě do konce druhé části snížit na rozdíl pouze dvou branek. Ve třetí třetině se ale už prosazovali jen Beeři a zvítězili nakonec 10:4. Před zimou mají tedy náskok na druhé Notory 4 body.

Notoři se utkali s Novým Strašecím B. Strašecí je jedním ze dvou týmů, které dokazály Notory porazit. Tím druhým celkem jsou právě první Beeři. Tentokrát ale zaváhání Notor nedopustil. Již od prvních sekund byl jednoznačně lepším týmem na hřišti. Nasázel svému soupeři rovný tucet branek a podařila se mu tak odplata za první letošní vzájemný zápas, ve kterém zvítězilo Strašecí 5:2.

Psi se utkali s Černou Hvězdou. Ve vyrovnaném zápase nejdříve vedla Hvězda. Psi ale skóre otočili v 19. minutě zásluhou Opaty. Podobný obrat však předvedla i Hvězda. Jen o necelé tři minuty později vyrovnával na 2:2 Beran. V pětadvacáté minutě pak poslal Hvězdu do vedení přesilovkovou ranou Hejcman. Psi se snažili o vyrovnání po zbytek zápasu. Obrana Černé Hvězdy v čele s gólmanem Balým ale obstála na jedničku. Zápas skončil výsledkem 3:2 pro Hvězdu.

Moribundus odcestoval na svůj zápas do Berouna, kde v poslední době válí Keltská rezerva. Hosté však favorita dokonale zaskočili. V 10. minutě vedl Moribundus už 3:0! Keltskou stíhací jízdu započal Žežulka. Vyrovnat se domácím povedlo ještě do konce druhé třetiny. Ve třetí třetině se ke slovu dostal opět Žežulka. Ten nejprve hned v první minutě poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení. O 5 minut později dokonce v oslabení zařídil svému mužstvu dvoubrankový náskok. Kelti už si výsledek pohlídali a nakonec zvítězili 6:3.

Na třetím místě přečkají zimu Sun Devils. Ti se nejprve v utkání s Deltou trápili. Delta se v 18. minutě dostala již do dvoubrankového vedení. Poté ale Sun Devils začali hrát naplno. Především na konci druhé třetiny srazili svého soupeře na kolena. Skórovali totiž během necelých tří minut hned třikrát. Zbytek utkání si již kontrolovali. Zvítězili nakonec 7:2.

Sparta se docela nadřela s Narkem. Zápas byl vyrovnaný téměř až do samotného závěru. Stav 2:2 držel až do 41. minuty zápasu. V ní se ale prosadil sparťanský Kofroň a na jeho trefu navázal o chvíli později i Javůrek. Sparta tak uzmula všechny 3 body až v závěru.

Na závěr Falcon se Cvrčovicemi. První třetina skončila překvapivě bez branek. Od druhé patnáctiminutovky už ale favorit zápasu dominoval. Falconi vstřelili během třiceti minut 12 branek. Cvrčovice kontrovaly pouze gólem jediným.

Přejeme všem šťastné prožití Vánočních svátků a ať je rok 2020 plný kvalitního hokejbalu!