Okresního Svazu Hokejbalu Kladno, z.s.

Bez ztráty bodu už jen Sun Devils

• Ondřej Zmeškal
  • 07. 10. 2020

Po čtyřech neúplných kolech Kladenské Oblastní ligy zbývá už jen jeden tým, který zatím neztratil ani bod. Možná trochu překvapivě jsou to Sun Devils, kteří s dvanácti body kralují celé soutěži.

Naposledy si Sun Devils poradili s houževnatou Spartou. Outsider vedl již po jednačtyřiceti sekundách po trefě Javůrka. Sun Devils ale zejména ve druhé třetině převzali otěže nad utkáním a postupně se dostali do vedení o 3 branky. Na začátku třetí části hry to byla však zase Sparta, která zabrala a dokázala snížit na 3:4 z jejího pohledu. Rozuzlení přišlo až tři minuty před koncem. Za záda Kropáče se trefil Daniel Vondrák a definitivně rozhodl o osudu utkání.

Cvčovice letos jasně dokazují, že tentokrát hodlají bojovat o postupové příčky do play - off. Po třech zápasech má posílený tým Lvů na kontě již dvě vítezství. V sobotu si přesvědčivě poradily s Černou Hvězdou. Soupeře přehrávaly již od samého úvodu utkání. Produktivita je také netrápila a Hvězdě nadělily rovnou 7 gólů.

Zajímavé utkání se odehrálo v Rakovníku, kde nastupují ke svým domácím zápasům Vrány Černíkovice. Na jejich půdu dorazil Notor, který vyslal do Rakovníka skupinku devíti hráčů. Brankami se rozhodně nešetřilo a po třiceti minutách hry vedli Notoři již 5:4. Skoro se zdálo být rozhodnuto ve 34. minutě, kdy na 6:4 zvyšoval Nedvěd. Domácím se však dvěma brankami během dvou minut podařilo srovnat a poté měli dokonce výhodu přesilovky 5 na 3, kdy mohli utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Touto příležitostí však pohrdli a nevyužitá dvojnásobná přesilová hra se většinou nevyplácí. V prodloužení se totiž k míčku dostal Notor Kamil Černý a rozhodl o dvou bodech pro hosty.

Zatím bez jediného bodu se u dna tabulky nachází Delta. V neděli měla možnost poprvé bodovat proti Moribundusu. Delta se však nestačila ještě ani dostat do tempa a již prohrávala o tři branky. Dvakrát se trefil Patera a přidal se k němu i Kovařík. Moribundus si, i přes snahu Delty vyrovnat, své vedení již pohlídal až do samého závěru a připsal si na své konto první vítězství.

Společně s Deltou si zatím nepřipsalo jediný bod ani Béčko Nového Strašecí. To dokonce dostalo doma ostudný výprask od rezervy Keltů. Nižbor si s chutí zastřílel a ze Strašecí vezl výhru v poměru 17:5!