Okresního Svazu Hokejbalu Kladno, z.s.

Černá Hvězda přetlačila Falcony

• Ondřej Zmeškal
  • 22. 11. 2019

Nejvyrovnanějším ze všech duelů posledního víkendu bylo klání mezi Černou Hvězdou a Falconem. Jednalo se o přímý souboj o třetí příčku v tabulce.

Utkání začalo lépe pro Falcon. V 10. minutě otevřel skóre svojí ranou Kopecký. Hvězdě se podařilo ve druhé třetině stav utkání otočit, když se prosadil Ondřej Joch. Zásluhou opět Kopeckého se však po druhé třetině šlo do kabin za nerozhodného stavu 2:2. Klíčové okamžiky zápasu se odehrály ve třiatřicáté minutě. Hvězda v ní totiž dokázala vstřelit dvě branky během pouhých 16 vteřin. Nejdříve to byl Balý a po něm Stříbrný. Falconi kontrovali brankou Majera, ale na vyrovnání už se nezmohli. V tabulce se tak Hvězda odpoutala od svého soupeře na 2 body. Falcon má však stále jeden zápas k dobru.

Sparta se vyšvihla již na pátou pozici v tabulce. Pomohla jí k tomu sobotní výhra nad týmem Psů. Zápas byl velmi vyrovnaný. Po dvou třetinách svítilo na světelné tabuli skóre 3:3. Sparta rozhodla až ve třetí třetině zásluhou Lva a Omraie. Oba skórovali během pouhé minuty a na tyto dvě branky už Psi zaregovat nedokázali.

Moribundus se v důlěžitém utkání utkal s Narkem. Hned ve druhé minutě využil přesilovou hru Gabriel a Narko vedlo 1:0. Moribundusu se podařilo utkání otočit. Ve druhé třetině si však Narko vzalo své vedení zase zpět. Utkání jako na houpačce rozlouskl až ve třetí třetině František Kougl. Nejprve totiž v první minutě třetí třetiny využil přesilovou hru a poslal Moribundus do vedení 4:3. V minutě dvaačtyřicáté vedení svého týmu ještě potvrdil druhou brankou a rozhodl tak o třech bodech pro Moribundus. Ten svého soupeře přeskočil i v tabulce a nachází se již na desáté příčce.

Souboj dvou rezervních týmů v lize, tedy Nového Strašecí B a Keltů B, byl až nečekaně jasný. Strašecí se svého konkurenta drželo pouze první třetinu. Po té byl stav utkání 2:2. Nadále se ale prosazovali už jen Kelti. Nakonec z toho byl až možná příliš krutý debakl 2:10.

Delta potvrdila svojí první výhru v sezóně i druhým vítězstvím! Po Černíkovicích si poradila i se Cvrčovicemi. Utkání jasně dominovala a zvítězila 7:2. Dostala se tím už na 12. příčku.

Beer Stars rozdrtili Sun Devils s přehledem 13:3. Zářil hlavně Petr Polák, který zaznamenal 4 branky a 2 asistence.

A v posledním zápase si Notor poradil s Vránami 7:1.