Okresního Svazu Hokejbalu Kladno, z.s.

Černý víkend pro Notor

• Ondřej Zmeškal
  • 24. 09. 2019

Kladenská oblastní liga má za sebou další dvě neúplná kola. O víkendu se pokračovalo porcí dvanácti zápasů

Za smolaře víkendu by se dal jistě označit tým Notoru. Čekaly ho dva velice těžké zápasy. V sobotu se pouze 8 statečných Notorů vydalo na výlet do Nového Strašecí, kde se utkali s tamní rezervou. Ta měla již od začátku utkání trochu navrch. Strašecí se dostalo do vedení 2:0, o které však přišlo během necelé minuty. Po trefách Náprstka a Karase ze sedmadvacáté minuty svítilo na světelné tabuli skóre 2:2. Stejně rychle jako Strašecí o vedení přišlo, si ho ale i vydobilo nazpátek. Pouze o minutu později se totiž i domácí trefili dvakrát během pouhé minuty a vedli zase 4:2. Ve třetí třetině už si náskok jen zkušeně pohlídali a přidali ještě jednu trefu z hole Javůrka - 5:2. Šanci na reparát měli Notoři v sobotu proti Beerům. Sešlo se jich ale pouze o jednoho více, tedy 9. I přesto se dostali do vedení a drželi ho takřka do půlky zápasu. Ve 21. minutě však vyrovnal na 1:1 Zbyněk Dvořák. Ten samý muž poslal svůj tým i do vedení. To se mu povedlo pouhých 36 vteřin před koncem druhé třetiny. Tato branka do šatny dost možná rozhodla celý zápas. Ve třetí části se totiž Notor už na nic nezmohl a Beer Stars dovedli zápas do vítězného konce (4:1). Beeři si o den dříve poradili s nováčkem z Černíkovic a zatím tedy vládnou soutěži bez ztráty kytičky.

Šestibodový víkend má za sebou Černá Hvězda a zatím se drží na krásném třetím místě. V sobotu si nejprve poradila možná trochu překvapivě se Psy, když zvítězila 5:2. V neděli přemohla Deltu poměrem 6:2, když rozhodla především až ve třetí třetině, kdy nasázela soupeři 3 branky.

Sparta si po dvou prohrách zlepšila náladu tento víkend. Odnesla si z něj totiž 6 bodů. V sobotu s Narkem sice prohrávala po první třetině, ale nakonec zvítězila celkem jasně 6:2. V neděli se poprala se Cvrčovicemi. Ve velmi vyrovnaném zápase vyhrála poměrem 5:3. Cvrčovice na svoje první body stále ještě čekají, jelikož v sobotu nestačily na Falcony, kterým podlehly 1:6.

Moribundus se postaral o velké překvapení. V zápase s Kelty byl velkým outsiderem, odnesl si však velmi cenný bod za remízu 1:1. V prodloužení si pak druhý bod připsal favorit z Berouna.

Psi si po sobotní porážce s Hvězdou spravili chuť v utkání s Novým Strašecím B. Po bezbrankové první třetině se utkání rozjelo v prostřední části. Psi byli o trochu více hladovější o úspěchu a Strašecí si tak muselo připsat první porážku v letošní sezóně. Psi zvítězili v poměru 5:2.

Dalším týmem co odčinil sobotní zaváhání bylo Narko. V sobotu nestačilo na Spartu, ale v neděli přemohlo Vrány z Černíkovic 5:2. Nováček soutěže se tedy zatím dělí o poslední místo se Cvrčovicemi.

Posledním utkáním, o kterém nepadlo ani slovo, se odehrálo mezi Sun Devils a Deltou. Vyrovnaný duel byl po dvou třetinách nerozhodný 3:3. V poslední patnáctiminutovce však dominovali Ďáblové a nasázeli Deltě tři branky. Po třech zápasech tedy stále zůstávají neporaženými.