Okresního Svazu Hokejbalu Kladno, z.s.

Čtvrtfinále bez překvapení

• Ondřej Zmeškal
  • 29. 08. 2019

Všechny čtvrtfinálové série dopadly podle předpokladů a favorité, kteří obsadili první čtyři pozice v tabulce po základní části tak postupují dále. K jednomu velkému překvapení se schylovalo v sérii Keltů B se Sun Devils. Toto jediné čtvrtfinále potřebovalo k rozlousknutí tři zápasy. Začneme právě touto sérií.

Začneme právě touto sérií. Sun Devils, kteří postoupili do čtvrtfinálových bojů až z předkola, si vyšlápli na favorita hned v prvním zápase hraném v Berouně. Byl to zápas velice otevřený s velkým množstvím brankových příležitostí na obou stranách. Těmi šťastnějšími byli ale Sun Devils, když si po divoké přestřelce 6:5 odvezli zpět domů první bod série.

Druhý zápas na hřišti u GDM naopak vypadal zcela opačně. Kelti obrátili oproti sobotnímu zápasu o 180 stupňů a bez jakýkoliv pochybností zvítězili v klidu poměrem 9:0.

Třetí rozhodující zápas série byl na programu o sváteční středu 8.5. opět na horkém plastu v Berouně. Lépe ho začali hostující Ďáblové, když se v 10. minutě prosadil nejlepší střelec základní části Škrdlant. Ještě do konce třetiny Kelti dokázali vyrovnat, jenže ve 22. minutě se vedení opět ujali Sun Devils. To se tentokrát trefil Nagy. Ani tentokrát se Kelti nenechali zahanbit a na 2:2 srovnával Kolář. Rozhodující okamžik nastal ve 32. minutě zápasu. Kelti totiž dokázali vstřelit dvě branky během 37 vteřin. Nejprve se trefil Hottmar a ihned na něj navázal i Roman Novák. Na tuto studenou sprchu sice ještě zareagoval kontaktní brankou znovu Nagy, ale snaha o vyrovnání byla již ze strany Sun Devils marná a z těsného vítězství 4:3 se tak radovali domácí. Kelti tak otočili nepříznivý vývoj série a postoupili tak po velkém boji do semifinále.

Velice vyrovnaná byla také série Falconů s Černou Hvězdou. Sice se rozhodlo o postupujícím ve dvou zápasech, ale oba zápasy byly velice těsné. V tom prvním svítilo velice dlouho na světelné tabuli skóre 1:1. Už to skoro vypadalo, že se bude prodlužovat. To se však Falconům rozhodně nelíbilo a minutu a půl před koncem vstřelili vítězný gól.

Druhý zápas vypadal trochu jasněji. Falcon odskočil brzy do trháku tří gólů. Hvězda však konec sezóny ještě dopustit nechtěla a dokázala snížit na 2:3. Hezky provedeným trestným střílením se blýskl Stříbrný. Na vyrovnání se ale Černá Hvězda již nezmohla. Postup si zpečetili Falconi gólem do prázdné brány.

Zajímavá série se dala očekávat mezi Notory a Psy. První zápas série si však lehce favorizovaní Notoři zkušeně bez potíží pohlídali a zvítězili v něm 5:1.

Druhý zápas už byl o něco vyrovnanější. Notoři sice vedli po první třetině 2:0. Poté ale Psi začali lépe bránit a žádnou další branku již soupeři nepovolili. Ve 42. minutě se dokonce prosadil se štěstím Kosina a vypadalo to ještě na drama. Závěrečná hra bez brankáře však žádné ovoce nepřinesla a Notoři si závěr zápasu pohlídali.

Poslední čtvrtfinálová série se odehrála mezi vítězem základní části Beer Stars a Novém Strašecí B. Beer Stars posilnění na play – off ještě například o kladenského rytíře Antonína Melku neměli sebemenší problémy a zvítězili v obou zápasech zcela jasně. Nejprve 12:2 a poté 9:0.