Okresního Svazu Hokejbalu Kladno, z.s.

Kelti B a Sun Devils poprvé pokořeni

• Ondřej Zmeškal
  • 10. 10. 2019

Uplynulý hrací víkend si vryjou do paměti především hráči Keltů B a Sun Devils. Oba týmy si totiž zapsaly první porážky v sezóně a ligová tabulka se nám tak začíná pořádně vyrovnávat.

Kelti B přijeli na GDM aby se utkali s Falconem. Souboj dvou loňských semifinalistů sliboval pěknou podívanou. První třetina byla velmi vyrovnaná. Oba týmy se po ní rozešly do kabin za stavu 2:2. Po zbytek zápasu pak byli o něco aktivnější domácí Falconi. Přidali ještě 2 branky, na které Kelti nedokázali zareagovat. Z vítezství se tak možná trochu překvapivě radoval Falcon.

Sun Devils se střetli se Spartou. Zatím neporažení Devils se jistě dali označit za favorita zápasu, výsledek však nakonec hovořil více než jasně pro Spartu. Ta se ujala dvoubrankového vedení již v první třetině. Ve druhé patnáctiminutovce už se Sun Devils probrali a dokázali vstřelit dva góly. Sparta však pokračovala ve výborném výkonu a hlavně v přidávání branek. Po závěrečném hvizdu svítilo na světelné tabuli skóre 7:2 pro Spartu a takový výsledek čekal málokdo.

Po delší době prohrála i Černá Hvězda. Jejím pokořitelem nebyl nikdo jiný než lídr soutěže Beer Stars. Hvězda dokázala přinejmenším soupeře alespoň potrápit. Dlouhou dobu byl stav pouze o jednu branku. Zkušení Beeři si však utkání pohlídali a zvítězili nakonec 3:1. Odskočili tak v tabulce ostatním soupeřům již na 6 bodů. Situace pod nimi se však velice vyrovnala. Od druhého do devátého místa je nyní rozdíl pouze 3 body.

Velmi zajimavý souboj svedli Vrány Černíkovice a Moribundus. Moribundus v něm vedl již 3:0 po dvou brankách Patery a zdálo se, že si snadno dojde pro 3 body. Vrány se však nevzdaly a dokázaly vyrovnat dvěmi slepenými brankami během několika vteřin. Utkání muselo dojít nakonec až do samostatných nájezdů. V těch už si bod navíc připsal favorit, ale bod pro Vrány je jistě úspěchem.

Nové Strašecí B se utkalo s Deltou a utkání bylo vyrovnanější, než se dalo čekat. Po dvou třetinách se hrálo nerozhodně 1:1. Až ve třetí třetině se Strašecí dostalo do trháku a zvítězilo tedy nakonec 3:1.

Notor si poradil se Cvrčovicemi 8:1. Šest z osmi branek ale zaznamenal až v poslední třetině. A na závěr Psi, kteří vyprovodili ze hřiště Narko výpraskem 6:1.