Okresního Svazu Hokejbalu Kladno, z.s.

Moribundus slaví dvě výhry

• Ondřej Zmeškal
  • 05. 12. 2019

Hrací víkend na přelomu listopadu a prosince byl velmi úspěšný zejména pro Moribundus. Odehrál dva zápasy a připsal si po nich do tabulky pět bodů!

Nejprve se v sobotu utkal s Deltou. Ve velmi atraktivním zápase vedl Moribundus rychle 2:0. Delta však ještě do konce první třetiny otočila skóre třemi brankami. Pak převzal otěže nad zápasem opět Moribundus - vedl 4:3. Ve 22. minutě vyrovnal za Deltu Richtr, ale hned o 17 vteřin později vrátil Moribundusu vedení Škodák. O vyrovnání na 5:5 se postaral pět minut před koncem Zíma. Vypadalo to, že se bude prodlužovat. Proti byl ale opět Škodák. Dvě minuty před koncem utekl do brejku ve vlastním oslabení a rozhodl tak o třech bodech pro Moribundus.

V neděli čekal Moribundus ještě větší oříšek v podobě Falconů. Zápas jako na houpačce otevřel v 5. minutě hrdina víkendu Škodák. Poté se skóre přelévalo ze strany na stranu. Utkání bylo tak vyrovnané, že tentokrát do prodloužení skutečně došlo. Na 4:4 vyrovnával ve 35. minutě Patera. Patera byl i u klíčového okamžiku zápasu v prodloužení. Krásnou přihrávkou totiž našel Havla, který vystřelil druhý bod pro Moribundus. Ten tak prodloužil svojí vítěznou šňůru na 4 utkání.

O den dříve sehráli Falconi zápas ještě s lídrem soutěže - Beer Stars. V zápase nebyli favoritem, drželi se v něm ale celých 45 minut. Po první třetině bylo skóre vyrovnané 1:1. Poté sice Beeři dvakrát odskočili na rozdíl dvou branek, Falconi ale vždy dokázali snížit. Na konci zápasu to bylo 3:4 z jejich pohledu a nadechovali se k závěrečnému náporu. Beer Stars však nakonec těsné vedení uhájili.

Psi sehráli vyrovnaný zápas s Notorem. V první třetině se oba týmy trefily hned dvakrát. V devatenácté minutě poslal Notory do vedení Náprstek. Vyrovnat se Psům podařilo až ve druhé polovině třetí třetiny. Postaral se o to Opata. Prodloužení o výsledku zápasu nerozhodlo, muselo se tak na nájezdy. V nich rozhodl notor Milan Pospíšil.

Sparta vykradla Nové Strašecí! Ve velmi vyrovnaném zápase plném branek vedla po první třetině již 4:2. Skóre se postupně navyšovalo na obou stranách. Sparta ale měla nakonec přeci jen o něco více štěstí. V Novém Strašecí zvítězila 7:6.

A nakonec dva debakly. Kelti B rozdrtili Narko 12:0. Ještě více to odnesly Cvrčovice. Ty inkasovaly v zápase se Sun Devils neuvěřitelných 29 branek.