Hokejbal Kladno

Okresního Svazu Hokejbalu Kladno, z.s.

Movember game ovládli Sun Devils

  • Ondřej Zmeškal
  • 29. 08. 2019

Poslední listopadový hrací víkend byl obzvláštněn mimořádnou událostí. V sobotu se odehrálo historicky první charitativní utkání v historii Kladenské Oblastní ligy. Akce zvaná „Movember game“ se vydařila a přinesla i pěknou hokejbalovou podívanou mezi Sun Devils a Kelty B.

Ve velmi atraktivním duelu padlo celkem 10 branek. Sun Devils odskočili zhruba v polovině utkání na rozdíl dvou branek, Kelti se však nenechali zahanbit, když srovnali dvěma trefami během dvou minut. Ve 28. minutě vrátil Ďáblům vedení svým zásahem Vondrák – 5:4. Kelti se ve třetí třetině snažili o vyrovnání marně. Ve 42. minutě totiž rozhodl o vítězství Sun Devils Škrdlant a zápas tak skončil poměrem 6:4.
Výtěžek z utkání poputuje nadačnímu fondu Movember Česká Republika, který bojuje proti rakovině prostaty. Celková částka nakonec činí krásných 15 000 KČ. Všem tímto děkujeme za účast a jejich štědré příspěvky. K utkání i k události se vyjádřil jeden z účastníků Ondřej Klicpera...
„V sobotu za nepříliš pěkného počasí se uskutečnil první movember match naší MERCH ligy. Byli jsme všichni rádi za tuto možnost a všichni hráči měli i pořádné kníry, které k tomuto patří. Byl jsem i rád, že se vybrala hezká částka, která poputuje dále a samozřejmě i za výsledek.
V zápase, který z počátku byl brán trochu exhibičně, jsme si vybudovali dvougólový náskok (4:2), který soupeř hodně rychle srovnal po naší výměně gólmanů v cca polovině zápasu a tak se začínalo od nuly. Naštěstí nás to nezlomilo a dali jsme další 2 góly a všechny body zůstaly na Kladně.“
 
Sparta si po překvapivé výhře nad Psy vyšlápla i na dalšího favorita. Byli to Beer Stars, kteří se v tomto zápase velmi zapotili. Po druhé třetině svítilo na světelné tabuli skóre 2:2. Ve 35. minutě vyrovnával dokonce už na 3:3 Jan Bomba. Beer Stars ale překvapení nakonec přeci jen nedopustili. Vítěznou trefu si připsal zkušený Tomáš Dan. Na jeho zásah z osmatřicáté minuty již nedokázala Sparta odpovědět.
 
Narko si připsalo druhou výhru v sezóně! Odnesl to tým Moribundusu. Ve velmi vyrovnaném zápase rozhodovaly maličkosti. Na branky chudý zápas rozhodl svojí trefou Müller Jakub. Narko zvítězilo nad Moribundusem těsně 2:1 a může se tak radovat.
 
Psi jistě nechtěli dopustit další zaváhání. Ze začátku zápasu s Deltou to tak však rozhodně nevypadalo. Delta se totiž ujala vedení již ve 3. minutě, když se prosadil Bečka. Vyrovnání přišlo těsně před závěrem první patnáctiminutovky z hole Petráška. Psi pak dokázali skórovat ještě dvakrát, zatímco Delta ani jednou. Konečný výsledek tak činil 3:1 pro tým Psů.
 
Notor vyjel na své utkání do Nové Strašecí. V možná až nečekaně jasném utkání nastřílel bez problémů 12 branek a připsal si jednoduché vítězství. Ještě výraznější vítězství si připsali Falconi, kteří roznesli Cvrčovice 14:0.
 
Výsledky:
Falcon – Cvrčovice 14:0
Nové Strašecí B – Notor 3:12
Sun Devils – Kelti B 6:4
Sparta – Beer Stars 3:4
Narko – Moribundus 2:1
Delta – Psi 1:3