Okresního Svazu Hokejbalu Kladno, z.s.

Oblastní liga opět v plném proudu

• Ondřej Zmeškal
  • 20. 09. 2019

Je tu září a kladenská oblastní liga běží opět v plném proudu. Po dvou úvodních kolech máme stále 5 stoprocentních celků. Vedle obhájců titulu Beer Stars ještě nezaváhali Notoři, Nové Strašecí B, Kelti B a také Sun Devils.

Beer Stars vstoupili do sezóny, ve které budou obhajovat prvenství, zápasem s Falcony. Falconi se jistě chtěli hned pomstít za loňské semifinále, ve kterém se utkali právě s Beery a padli v poměru 1:3 na zápasy. Do utkání vstoupili dobře, jelikož je do vedení poslal Kopecký. Beer Stars se ale rychle probrali a především ve druhé třetině dominovali. Zápas skončil výsledkem 7:4 pro favorita. Za zmínku však stojí výkon střelce první branky zápasu Kopeckého, který přidal góly ještě tři a zaznamenal tak všechny 4 trefy svého týmu. Falcon si spravil chuť o týden později když porazil Narko s přehledem 5:1.

Druhý loňský finalista Kelti Nižbor B neměl se vstupem do soutěže žádné potíže. Připsal si dvě jednoznačné výhry. Nejprve nad Narkem 8:0 a poté 14:1 se Cvrčovicemi.

Notor, který skončil vloni na celkovém 3. místě zahájil novou sezónu utkáním se Psy. Jednalo se o zápas velmi vyrovnaný. Do vedení poslal Notory střelou ze středního pásma Milan Pospíšil. Podobně přesnou ranou vyrovnal ve třetí třetině Vladimír Pilný. Vyrovnaný stav však vydržel pouze něco málo přes minutu. Poté opět zaúřadoval Milan Pospíšil, který se prosadil podruhé a rozhodl tak utkání ve prospěch Notoru. Druhý zápas odehrál Notor s Černou Hvězdou. Sice prohrával po brance Šmída, ale utkání nakonec ovládl a zvítězil 7:3.

Rezerva Strašecí vyhrála dvakrát ve stejném poměru, a sice 4:2. Nejprve to odnesla Sparta a o týden později nováček soutěže Vrány Černíkovice. Ty ale favorita řádně potrápily. Po první třetině totiž vedly 2:0. Ve druhé periodě ale Strašecí skórovalo hned třikrát a v poslední třetině už si výsledek pohlídalo. Vrány si na svoje první body ještě počkají. V prvním kole totiž nestačily na Černou Hvězdu, když podlehli 1:3.

Sun Devils zatím oplývají znamenitou ofenzívou. během dvou zápasů dokázali nastřílet 18 branek. Nejprve si poradili se Cvrčovicemi výsledkem 6:3. Ve druhém zápase deklasovali Moribundus 12:2.

Delta sehrála velmi vyrovnaný zápas s Moribundusem, který musely rozhodovat až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hráči Moribundusu a odnesli si tak bod navíc. Ve druhém utkání vyzvala Delta Psy. V pohledném utkání padlo 10 branek a vítězství si nakonec připsali Psi, kteří zvítězili 6:4.