Okresního Svazu Hokejbalu Kladno, z.s.

Ve finále Kelti B vyzvou Beer Stars

• Ondřej Zmeškal
  • 29. 08. 2019

Semifinále je za námi a známe tak oba finalisty letošního ročníku Oblastní hokejbalové ligy. Ve finále si to rozdají dva první nasazené celky po základní části – Kelti B a Beer Stars. Jejich semifinálová vítězství se však nerodila vůbec snadno. Beer Stars vstupovali do semifinále s Falconem jako jasný favorit.

Beer Stars vstupovali do semifinále s Falconem jako jasný favorit. První zápas této série byl ovlivněn velice hustým deštěm, který spíše více vyhovoval Falconům, jelikož mohli bránit a hrát na rychlé protiútoky. Beeři sice vedli po druhé třetině již 3:1, Falconi se ale nevzdali a dokázali ve třetí třetině vyrovnat. Poté ale zaúřadoval Omrai, který dvěma brankami opět strhl vedení na stranu svého týmu. Beer Stars tak zvítězili v prvním zápase 5:3.

Druhý zápas měl již trochu jasnější průběh. V něm se dokázali Falconi držet se soupeřem pouze první třetinu, po které bylo skóre nerozhodně 2:2. Poté ale už pálili jen Beer Stars v čele s Omraiem. Ten si opět připsal vítěznou trefu a podepsal se tak i pod druhým vítězstvím Beerů v sérii. Konečné skóre se vyšplhalo dokonce až na 7:2.

Třetí zápas této série nabídl pořádné drama. Skóre tohoto utkání se přehupovalo ze strany na stranu a diváci, kteří se sešli na GDM v hojném počtu, se rozhodně nenudili. Chvíli to vypadalo s Falcony velmi zle. Odehrával se začátek třetí třetiny, Beeři vedli 3:2 a bušili do soupeře svým obvyklým způsobem. Falconi ale předvedli velmi málo vídaný obrat. Mužem okamžiku se stal Jaroslav Chalupný, který dvěma brankami dokázal otočit na 4:3! Vzápětí hned na 5:3 zvyšoval jeho kolega Pittner. Toto vše se událo během necelých pěti minut! Beer Stars však měli ještě mnoho času s vývojem zápasu něco udělat. Dokázali vstřelit ale jediný gól, poté pohrdli přesilovou hrou 2 minuty před koncem a bylo tak hotovo. Série se prodloužila minimálně o jeden zápas.

Hned druhý den mohlo být pro Falcony ještě mnohem veseleji. Ti totiž vedli ve čtvrtém zápase již 2:0! Ačkoliv se Beer Stars nesešli na tento zápas v příliš hojném počtu, tak se rozhodně nevzdávali. Hned v první minutě třetí třetiny dokázali srovnat na 2:2 a hrálo se tak od nuly. Falcon si vzal vedení zpět na svojí stranu zásluhou Kaliny. Ani toto vedení jim však nevydrželo, když se po buly prosadil krásnou střelou veterán Ota Poupě. Po nedůrazu v obranném pásmu Falconu se Beeři trefili i počtvrté a s Falconem to vypadalo již velmi bledě. Na vyrovnání se bohužel nezmohl a prohrál tak na zápasy v poměru 1:3. Za své výkony se však rozhodně nemusí stydět, poněvadž jasného favorita velmi potrápil.

Druhé semifinále se odehrálo mezi Notorem a Kelty B. Kelti skončili po základní části o jednu příčku výše než Notor, a tak se začínalo v nedalekém Berouně. Tam v prvním zápase začali lépe Notoři, když v 8. minutě otevřel skóre Děděk. Za pouhých 9 vteřin ovšem vyrovnal Jan Krásl. Na kluzkém plastovém povrchu se bojovalo o každý kousek hřiště a po dvou třetinách svítilo na časomíře vyrovnané skóre 2:2. Ve třetí třetině se velice šťastně prosadil berounský Vozdecký a poslal tak svůj tým do vedení, na které Notoři již odpovědět nedokázali. Výhru domácích pečetil do prázdné brány poté Bartolen.

Druhý zápas hned o den později již patřil Notorům. Ti měli převahu takřka celý zápas ale ne a ne se střelecky prosadit. První branku zaznamenal v oslabení Ogurčák. Vyrovnané skóre vydrželo až do závěrečné pětiminutovky. V ní pojistil výhru Notoru dvěma brankami Michal Karas. Na Kladno se tak jelo za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy.

Třetí zápas začal velice svižně, když ve třetí minutě zápasu skóroval Matěj Taufer – 0:1. Toto skóre vydrželo až do začátku třetí třetiny, kdy jsme měli možnost sledovat fatální zkrat Notorů. Ti dokázali za jednu třetinu inkasovat 6 branek! Hrdinou Keltů se stal hlavně mladičký Jan Krásl, který zaznamenal hattrick. Zápas skončil hrozivým výsledkem 1:7 pro Kelty.

Dá se říct, že čtrvté utkání začalo přesně tak, jak to třetí skončilo. Kelti ho začali opět třemi brankami. Nejprve se krásně do růžku trefil Novák a poté Kelti využili dvě přesilovky. Notoři pak započali stíhací jízdu. Tu nastartoval svým gólem na konci první třetiny Nedvěd. Druhou branku přidal na začátku třetí třetiny Karas a schylovalo se tak k dramatu. Notor bušil do soupeře střídání co střídání, nastřelil dvě tyčky, ale nebylo mu přáno. Vytoužené srovnávací branky na 3:3 se nedočkal. Naopak do prázdné brány se v poslední minutě trefil Ondřej Beneš. Kelti mohli slavit postup do finále, Notoři mohli alespoň částečně slavit konečné třetí místo v soutěži.