Okresního Svazu Hokejbalu Kladno, z.s.

Z předkola play - off postupují Sun Devils a Nové Strašecí B

• Ondřej Zmeškal
  • 29. 08. 2019

Předkolo play – off svedlo proti sobě týmy na 7. – 10. místě. Obě série jsou hrané na dvě vítězná utkání. Zatímco mezi Sun Devils a Deltou bylo rozhodnuto po dvou zápasech, tak v sérii mezi Strašecí B a Spartou se musely zápasy odehrát tři. Nejprve se pojďme poohlédnout za tou trochu jasnější sérií.

Nejprve se pojďme poohlédnout za tou trochu jasnější sérií. I když série mezi Sun Devils a Deltou skončila po dvou zápasech, tak se rozhodně ale nedá tvrdit, že by nebyla vyrovnaná. V obou zápasech totiž zvítězili Sun Devils pouze o jeden gól. V prvním zápase dokonce Delta vedla ve 33. minutě 4:2 a měla tak velkou šanci uzmout první bod série na svou stranu. Sun Devils však dokázali během pouhých tří minut srovnat a ve 43. minutě zápasu se dostali dokonce do vedení zásluhou Jakuba Teinitzera. Delta již na tento famózní obrat zareagovat nedokázala.

Druhé utkání této série mělo velice divoký závěr. Sun Devils vedli po druhé třetině nad Deltou 2:1. Delta však dokázala ve 41. minutě během pouhých třiceti vteřin dvakrát skórovat a byla tak znovu velmi blízko vítězství! Proti tomu byl ale Tomáš Jelínek, který srovnal hned v následující minutě na 3:3. Zápas tedy dospěl až do prodloužení, ve kterém už je to takzvaně „hop nebo trop“. Tím šťastnějším byli opět Sun Devils, poněvadž se v 50. minutě trefil Dan Vondrák a rozhodl tak o postupu svého týmu. Sun Devils tak přemohli ve velice vyrovnané sérii Deltu poměrem 2:0 na zápasy a postoupili do čtvrtfinále. Své pocity po postupu do čtvrtfinále nám popsal Pavel Fingerhut:

„Utrpěli jsme postup, takto jednoduše by se dal popsat náš postup přes předkolo playoff proti Deltě. V prvním sobotním zápase jsme se sešli ve slušné sestavě a celé utkání měli střeleckou i herní převahu. Co na plat, když nejsme schopni naše šance proměňovat. V polovině třetí třetiny jsme prohrávali 3:4, ale naštěstí jsme začali konečně hrát a do závěrečné sirény ještě stihli skóre otočit na konečných 5:4.

Na neděli jsme měli citelně oslabenou sestavu pouze se třemi obránci. Naštěstí ani Delta se nesešla v takovém počtu jako v sobotu. Jako tradičně jsme měli o mnoho více ze hry než soupeř, ovšem opět bez kýženého gólového efektu. Ten se dostavil až po několika spálených šancích. Postupně jsme si vypracovali vedení 2:0. Bohužel toto vedení jsme neudrželi a nechali soupeře nejen vyrovnat, ale i otočit zápas ,takže jsme opět pár minut před koncem prohrávali 2:3. Dílem štěstí, náhody a obrovského tahu do brány se povedlo Jelenovi vyrovnat, když si z pozice obránce vyloženě proklestil cestu přes tři hráče a se štěstím překonal brankáře Špalka. Šlo se do prodloužení, kde nás nejprve podržel golman, aby následně zápas po závaru před brankou Delty ukončil dorážkou Vondrys.

Je potřeba zmínit, že celou sérii svým "nevýkonem" ovlivnili rozhodčí, kteří situace na hřišti absolutně nezvládali i když byli utkání z obou stran vedeny naprosto v klidu bez zbytečné agrese a záludností. Je až s podivem jakou neznalostí pravidel a necitem pro hru může disponovat školený rozhodčí ?.“

Druhá série dospěla dokonce až do třetího zápasu. Velkým faktorem této série bylo jistě domácí prostředí. Rezerva Nového Strašecí zvítězila v obou zápasech hraných na jejich plastovém povrchu celkem jednoznačně. První zápas ovládla poměrem 8:1.

Druhé utkání hrané na hřišti u GDM mělo zcela opačný vývoj. V něm naopak Sparta byla tím lepším týmem a vedla po první třetině již 4:2! Strašecké béčko, které se na tento zápas nesešlo v příliš hojném počtu, se snažilo o vyrovnání. Po zásahu Brožka ze 35. minuty, který snížil na 4:5, na to mělo více než 10 minut. Tomáš Chudoba v bráně Sparty však za svá záda žádný další projektil už nepustil a bylo tedy jasné, že se do Nového Strašecí pojede ještě jednou.

Třetí rozhodující zápas se konal ve sváteční středu. Domácí tým si zápas opět zkušeně pohlídal a zvítězil v něm 5:1. Radoval se tak z postupu do čtvrtfinále, ve kterém se střetne s vítězem základní části – Beer Stars.